Program szkolenia MS Teams:

TEAMS DLA SZKÓŁ  - wdrażanie oraz szkolenia

 

Cena wdrożenia uzależniona jest od wielkości szkoły ilości nauczycieli oraz uczniów. Jeżeli otrzymałabym informację odnośnie ilość osób (nauczycieli oraz uczniów) mogłabym przygotować konkretną wycenę za usługę wdrożenie Teamsa. Cena wdrożenia już od 400 zł netto.
Oferujemy szkolenia dla nauczycieli z obsługi programu Teams już po wdrożeniu programu tak żeby szkolenie odbywało się już w programie Teams. Czas szkolenia to około 3-4 godzin oczywiście czas szkolenie może się wydłużyć i będzie to związane z liczebnością grupy a co za tym idzie z ilością zadawanych pytań. W cenie szkolenia wsparcie powdrożeniowe dla nauczycieli przez pierwsze 3 dni od momentu uruchomienia programu. Dodatkowo instrukcja obsługi Teams dla uczniów w PDF oraz instrukcja dla nauczycieli . Można oczywiście skorzystać z samouczków które oferuje Microsoft są tam filmy oraz materiały do pobrania.

Wdrożenie obejmuje:

1. Założenie konta Microsoft dla szkół w celu uruchomienia i użytkowania planu Office 365 A1 dla szkół – już zrobione przez szkołę.
2. Przekierowanie domeny szkoły na utworzone szkolne konto Microsoft (opcjonalnie) – już zrobione przez szkołę.
3. Utworzenie użytkowników Office 365 dla szkoły:
4. Przydzielenie licencji użytkownikom
5. Przekazanie szkole listy użytkowników i haseł.

Szczegóły wdrożenia:

Krok 1 - wycena na podstawie ilości użytkowników, czyli ilości kont (nauczyciele i uczniowie)
Krok 2 - podpisanie umowy na wdrożenie i/lub szkolenia z obsługi Teams, oraz umowy RODO na powierzenie danych osobowych (imię, nazwisko). Umowy zawierają wszystkie niezbędne informacje do wykonania wdrożenia Teams w szkole.
W pierwszej kolejności zakładane jest konto dla szkoły w Microsoft. Konta są darmowe i posiadają następująca strukturę – użytkownik@nazwaszkoly.onmicrosoft.com i dotyczy to wszystkich użytkowników. Microsoft weryfikuje czy szkoła jest szkołą, w takim przypadku aktywacja konta może być wstrzymana do czasu weryfikacji, czyli do dwóch dni roboczych.
W kolejnym kroku zakładani są użytkownicy - zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Po założeniu użytkowników szkoła otrzymuje listę użytkowników i hasła logowania, które każdy powinien zmienić na swoje.
Tworzenie grup lekcyjnych nauczyciele mogą wykonać we własnym zakresie lub możemy wykonać tą usługę dla Państwa jest to usługa dodatkowo płatna i uzależniona od ilość grup lekcyjnych. Zdecydowanie bardziej ekonomiczna wersja będzie jeżeli każdy nauczyciel wykona utworzenie swoich grup lekcyjnych w których prowadzi zajęcia. Grupa lekcyjna to jeden przedmiot dla danej klasy, czyli jeżeli klasa ma pięć przedmiotów, to dla takiej klasy należy utworzyć pięć grup lekcyjnych.
Po dokonaniu wdrożenia wszystkie dane do logowania przekazywane są szkole i to szkoła jest ich właścicielem. Szkoła płaci za wdrożenie usługi. Jeżeli szkoła decyduje się na zlecenie nam administracji usługami po wdrożeniu, zakładamy dodatkowe konto administracyjne. Konto administracyjne jak i pozostałe konta, nie muszą być w domenie szkoły, może pozostać w nazwaszkoly.onmicrosoft.com. Oczywiście można podłączyć domenę szkolną do tego konta (nie jest to konieczne), w takim przypadku każdy użytkownik będzie mógł się logować na swoje konto z użyciem właściwego adresu mailowego. Takie „podpięcie” umożliwia też przeniesienie poczty na serwery Microsoft, dzięki temu wykorzysta się wszystkie możliwości Office 365 i jeżeli to możliwe, można zrezygnować z serwera pocztowego.

 

Do utworzonego konta można przyłączyć następujące pakiety:

Office 365 A1 dla nauczycieli i uczniów – darmowa subskrypcja Office 365 A3 dla nauczycieli – 13,82 zł netto/mc/nauczyciel. Szkoły zazwyczaj nie decydują się zakup płatnych licencji dla uczniów 😊

 

Najważniejsze różnice między tymi planami:
  • Office 365 A1 posiada tylko internetową wersje takich aplikacji jak Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook, czyli są dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej i mają mniej funkcjonalności od aplikacji klasycznych, skrzynka pocztowa 50 GB.
  • Office 365 A3 posiada zarówno wersję internetową jak i stacjonarną aplikacji (Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook), którą każdy użytkownik może zainstalować na 5 dowolnych urządzeniach (komputer, tablet, telefon), skrzynka pocztowa 100 GB.

 

W obu przypadkach po zalogowaniu się na swoje konto użytkownik ma dostęp do wszystkich swoich dokumentów, plików, historii, wiadomości (o ile poczta została przeniesiona do Microsoft). Oczywiście funkcjonalności i możliwości Office 365 są znacznie większe od tych jakie daje tradycyjny Office, np. Office 2019, zarówno w dostępnych opcjach programów jak i narzędzi chmurowych. W obu przypadkach Teams ma taką samą funkcjonalność.