O  S Z K O L E N I U

Jak będzie wyglądać Twoja nauka!

1

PRZED SZKOLENIEM

Nauka zaczyna się już przed samym szkoleniem, kiedy otrzymasz od nas dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdziesz materiały wprowadzające w tematykę szkolenia oraz materiały po szkoleniowe, czyli filmy z pełną wersję szkolenia z ćwiczeniami oraz plikami do pobrania. Zapoznaje się z materiałami przed szkoleniem, pozwala na rozładowanie stresu związanego uczestnictwem w samym szkoleniu.
Dostęp do konta jest udzielany po opłaceniu szkolenia.

2

W TRAKCIE SZKOLENIA

Zajęcia z nami możesz odbyć w trybie stacjonarnym u nas na miejscu w sali szkoleniowej lub w trybie zdalnym z domu – uczestniczysz w szkoleniu prowadzonym na żywo. Zajęcia składają się z bloków tematycznych, w każdym z bloków w pierwszej kolejności trener omawia dane zagadnienie, następnie wykonujesz wspólnie z nim ćwiczenie, następnie, aby utrwalić wiedzę wykonujesz pozostałe ćwiczenia już samodzielnie a w razie problemów zawsze możesz poprosić o pomoc trenera.

3

PO SZKOLENIU

Po szkoleniu otrzymujesz od nas certyfikat w formie PDF, który będzie twoim zaświadczeniem, że odbyłeś szkolenie i poznałeś zagadnienia omawiane na szkoleniu. Twoja nauka nie kończy się po szkoleniu, teraz czas na utrwalanie wiedzy! Zaczynasz od samodzielnej pracy na platformie Love Excel, do której otrzymałeś dostęp przed szkoleniem, dodatkowo raz w miesiącu zapraszamy na szkolenia online - więcej szczegółów w zakładce Strefa Kursanta.
strefa kursanta
DRUGI BLOK

PowerPivot

 

Wprowadzenie do dodatku Power Pivot.

Omawiamy podstawowe informacje dotyczące PowerPivot – czym jest, do czego służy, dowiemy się też, dlaczego warto z niego korzystać. Dowiadujemy się również o ograniczeniach w Power Pivot.

 

Przygotowanie danych do użycia w Power Pivot.

Aby połączenie danych w Power Pivot było możliwe, dane muszą zostać do tego celu przygotowane. Poznajemy prosty sposób na szybkie formatowane danych przed użyciem w Power Pivot.

Poruszane tematy: automatyczne tworzenie tabel, przydzielanie nazw kolumną, nadawanie nazw tabelą.

 

Model danych.

Dowiesz się co to jest model danych, do czego służy i dlaczego jest tak ważny w PowerPivot. Nauczysz się również jak prawidłowo zbudować model danych z wcześniej przygotowanych tabel zwykłych i automatycznych.

Poruszane tematy: co to jest model danych, dodawanie tabel automatycznych do modelu danych, dodawanie tabel zwykłych do modelu danych.

 

Relacje w PowerPivot.

Model danych bez utworzonych relacji między tabelami nie będzie funkcjonował, dlatego w tej części nauczymy się sposobów w jaki takie relacje tworzyć. To właśnie dzięki relacjom, Excel będzie wiedział w jaki sposób połączyć dane zgromadzone w tabelach między sobą, aby potem móc je alkalizować. Nauczymy się też tworzyć hierarchie, dzięki którym przygotujesz gotowe zestawy pół do użycia w tabelach przestawnych.

Poruszane tematy: tworzenie relacji za pomocą dodatku Power Pivot, tworzenie relacji z wykorzystaniem tabel przestawnych, tworzenie hierarchii.

 

Obliczenia w Power Pivot

Może dokonywać obliczeń i analiz, które przygotują zgromadzone dane do dalszego przetwarzania w tabelach przestawnych. W Power Pivot możemy wstawić tzw. pole obliczeniowe i kolumnę obliczeniową które dokonują obliczenia. Bardzo ciekawym narzędziem jest wskaźnik KPI, bardzo przydatne w tabelach przestawnych, pozwalające na kontrolę wykonania założeń.

Poruszana tematyka: tworzenie kolumny obliczeniowej, tworzenie pola obliczeniowego (miar), wstawianie i konfigurowanie wskaźnika KPI, analiza czasowa, operacje na argumentach, przykładowe funkcje DAX.

 

Tworzenie wykresu na podstawie przygotowanych danych.

Przygotowane i zagregowane dane w Power Pivot możesz w łatwy sposób przedstawić za pomocą tradycyjnego wykresu, bez użycia dodatkowych narzędzi takich jak tabele przestawne. Sprawdzimy jak szybko wstawić taki wykres, jak można go modyfikować, aby uzyskać pożądany efekt.

Poruszana tematyka: wstawianie wykresów z modelu danych, modelowanie danych na potrzeby wykresów, zmiana ustawień wykresów.

 

Tworzenie tabeli przestawnej lub wykresu przestawnego na podstawie modelu danych.

Najszybszym sposobem przedstawienia zgromadzonych i przekształconych danych jest wykorzystanie możliwości tabel przestawnych. Wykonamy analizy przykładowych danych w raporcie tabeli przestawnej, wyniki zaprezentujemy również na wykresie przestawnym. Sprawdzimy, jak działają wskaźniki KPI.

Poruszana tematyka: wstawienie tabeli przestawnej z modelu danych, użycie wskaźnika KPI. Użycie pola obliczeniowego, użycie hierarchii, wstawienie wykresu przestawnego.

ZAPISY

Rezerwacja miejsca

    TRENER IT

    Opiekun szkolenia

    Najczęściej o Michale mówią: niesamowicie cierpliwy, wyrozumiały, mistrz tłumaczenia, z Michałem Excel to nic strasznego.
    Przepracowane w IT ponad 25 lat od 10 lat działa w szkoleniach. Na salach szkoleniowych spędził ponad 20 tysięcy godzin, przeszkolonych ponad 15 tysięcy osób z częścią osób po dziś utrzymuje kontakt na płaszczyźnie zawodowej. Pasjonat Microsoft Office 365 (chyba od urodzenia, chociaż wtedy jeszcze nie było interentu). Prywatnie fan 4x4 w przyszłości, może na emeryturze wsiądzie w samochód i zwiedzi cały świat.
    Zawodowo: Trener IT, Wdrożeniowiec Microsoft 365, Administrator Microsoft 365, Windows Server Specjalist, SharePoint Specialist.