Home » Excel Poradnik » ?? Online Excel – Live z FB – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli.

?? Online Excel – Live z FB – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli.

 

?? Live z Excela na FB – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli.

 

Pierwszy LIVE za nami.  Temat LIVE wybraliście wspólnie głosując na FB. Głosy rozłożyły nam się następująco:
  • 1 MIEJSCE liczba głosów 9 – Temat numer dwa Excel – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli. Policzymy ile tabela ma pozycji, sprawdzimy ile jest już wpisanych danych tekstowych i liczbowych, dowiemy się jak sprawdzić ile mamy wolnych miejsc w tabeli.
  • 2 MIEJSCE liczba głosów 6 – Temat numer trzy Word – Tworzenie własnego wzoru pisma firmowego – papeterii.
  • 3 MIEJSCE liczba głosów 4 – temat numer jeden Excel – Szybkie sortowanie danych w tabeli wg. wartości i kolorów.

 

UWAGA!! W nagraniu wkradł nam się błąd i długo będziecie widzieć nasze logo, także od razu przewińcie do 6 minuty filmu – do początku lekcji.

Ponieważ dużym zainteresowanie cieszył się temat numer dwa dotyczący Worda specjalnie dla WAS przygotujemy materiał oraz filmik dotyczący tworzenia wzoru pisma firmowego.

 

Na koniec oczywiście był KONKURS Z NAGRODAMI. Pytanie konkursowe dotyczyło jaką funkcją można najszybciej wypełnić dużą ilość pustych komórek wybraną  wartością?
Konkurs wygrała Pani Anna Janicka. Odpowiedź to oczywiście ZNAJDŹ – ZAMIEŃ i skrót klawiszowy jaki nam wywołują tą funkcję to Ctrl plus h. Gratulujemy!
 
 

Zapraszamy na następnego LIVE na FB niedziela godzina 20:00. Tematy do wyboru to – głosowanie na FB:

 

➡️ 1 Temat Excel – Jak kontrolować co jest wpisane w komórki, – możemy określić aby można było wpisywać tylko “zrezygnował” a nie „anulowane” lub „zrezygnowała”.
➡️ 2 Temat – Excel – Tworzenie automatyczne tabel – szybkie tworzenie ładnie wyglądających tabel, poznanie narzędzi do jej zarządzania.
➡️ 3 Temat – Łączenie imienia i nazwiska w jedną komórkę – poznamy sposoby łączenia tekstów z kilku komórek w jedną komórkę, sprawdzimy też jak podzielić tekst na kilka komórek.

 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *