Czarna woalka i krwiste róże

 

Zawodowe kierowanie organizacją uroczystości ślubnych wymagało od Pani Hani sporej kreatywności, wielkiego zaangażowania, i jeszcze większej umiejętności radzenia sobie w problematycznych sytuacjach. Jednak dla osoby tak lubiącej wyzwania, nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Spełnienie marzeń nowożeńców o ślubie idealnym było główną filozofią firmy – nie ważne, jak pracochłonne bądź wybujałe miały by okazać się ich pomysły. Stąd działalność Pani Hani cieszy się niegasnącą renomą, a nowi klienci zjawiają nawet na parę minut przed zamknięciem – tak jak dzisiejszego popołudnia.
Godzina 15:55. Do biura wchodzi szykowna kobieta w czerni. Jej twarz osłania woalka. Krok ma powolny, wyraz twarzy poważny. Przygląda się folderom reklamującym usługi, sprawiając wrażenie niepewnej, co do prawidłowości lokalizacji, w której się znalazła.
- Czy mogę rozmawiać z Panią Hanną? – pyta ostrożnie, rozglądając się na boki.
- To ja. W czym mogę służyć? – po dziesięciu latach w branży, Panią Hanię, mało co jest w stanie zdziwić, ale ubiór przybyłej interesantki znacznie kontrastuje z charakterem tego, kojarzącego się z radosnymi okolicznościami, miejsca.
- Otóż, przyszłam, bo tylko Pani może mi pomóc, czy mogłybyśmy porozmawiać na osobność, bardzo zależy mi na dyskrecji – dodaje, ściszając konspiracyjnie głos.
Pani Hania z zaciekawieniem prowadzi nieznajomą do swojego gabinetu.  Kobieta z Woalką siada na dużym, różowym fotelu z pluszu. Uważnie przygląda się Pani Hani zza zasłaniającej twarz wolaki.
- W czym mogłaby Pani pomóc? – Pani Hania pytając, zajmuje obrotowe krzesło naprzeciwko tajemniczej kobiety.
- Dostałam namiar na Panią od zaufanej osoby. Powiedziano mi, że jest Pani cudotwórcą jeżeli chodzi o organizację wyjątkowych ślubów.
- Dziękuję bardzo za miłe słowa. Staram się aby każdy ślub, który mam przyjemność zorganizować stał się wyjątkowym oraz niepowtarzalnym wydarzeniem. – odpowiada Pani Hania.
- No właśnie – wzdycha tajemnicza kobieta - Problem jest taki, że nigdy nie planowałam wyjść za mąż. A tu jeden grom z jasnego nieba, i człowiek umarł w butach!
Kobieta zaczyna opowiadać Pani Hani o swojej wielkiej, niespodziewanej miłości, ich pierwszym spotkaniu oraz planach na przyszłość.
- Chciałabym, aby ta uroczystość była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Nie wyobrażam sobie klasycznych rozwiązań. Chciałabym gotyckiej oprawy – biel będzie dress codem dla naszych gości, dla nowożeńców – czerń. Na stołach świeczniki, krwistoczerwone róże, zmysłowa muzyka i odgłosy ptaków. Tylko żadnych gołębi! Raczej jak już to myślałam o czarnych dystyngowanych łabędziach. Wszystko z minimalistyczną elegancją.
Pani Hania słucha wszystkiego z coraz większą ekscytacją na myśl o tak nietypowym projekcie. Choć, nie przypomina sobie równie wymagającego zadania, nie ma wątpliwości, że organizacja tak ekstrawaganckiej uroczystości dostarczy jej wielu pasjonujących przygód. Nie mówiąc, o szansy zyskania jeszcze większego szacunku w branży.
Zostaje ustalenie kluczowych kwestii.
- Wspaniale. Zatem, czy ma Pani już ustaloną datę? – Pani Hania wyciąga swój służbowy kalendarz.
- Tutaj może być kłopot. Ślub jest za dwa miesiące i bardzo zależy mi na dyskrecji ponieważ mój narzeczony jest bardzo rozpoznawalną osobą a chcielibyśmy aby ta uroczystość była tylko dla najbliższych nam osób.
- Ojej, bardzo szybko. Nie jestem w stanie obiecać, że w tak krótkim czasie uda się zrealizować wszystko zgodnie z planem, ale zrobię co w mojej mocy. Może być pani pewna, że dam z siebie sto dziesięć procent, by ten dzień był dokładnie taki jak Pani go sobie wymarzyła.
Tajemnicza wizyta zakończyła się zadowalająco dla obu stron. Został ustalony termin kolejnego spotkania, na którym Pani Hania zaprezentuje sporządzone propozycje oraz strategię działania. Pani Hania była tak podekscytowana nowym wyzwaniem,  że zabrała się natychmiast do działania. Nowe zadanie tak jak pochłonęło, że nawet nie zauważyła kiedy kończąc wstępne prace wybiła godzina 23:15.

 

Zadania Pani Hani

 

Informacja dla uczestnika szkolenia - wszystkie zadania będą ściśle połączone z pełnym programem pakietu biurowego od podstaw a naszymi ćwiczeniami będzie wykonanie zadań Pani Hani i zarobienie jak najwięcej pieniędzy. 

 

Program:  PowerPoint
Zrobić prezentację konceptu na podstawie posiadanych materiałów, które otrzymała do tajemniczej kobiety. Musi obejmować zarówno główne elementy uroczystości jak i najmniejsze detale – z pomysłem na dekorację stołów włącznie. 

 

Program: Word
Rozpisać listę  rzeczy do zrobienia,  zanotować: wszystkie niezbędne czynność, adresy, wytyczne, wskazówki. Przygotowanie planu działania oraz rozpisania scenariusza wesela. Przygotowywanie umów dla podwykonawców oraz umowy dla tajemniczej kobiety w czarnej woalce. 

 

Program: Outlook
Wprowadzić wszystkie daty i terminy, związane z uroczystością. Program: Outlook ze względu na możliwość edycji, włączania powiadomień. Praca na mailach, wysłanie mail do podwykonawców oraz maili z ofertami. Jednym słowem jedno z najważniejszych narzędzi pracy.

 

Program: Excel
Podliczenie budżetu (kwota: 150 000), oszacowanie ilości zaopatrzenia (ozdoby, naczynia, catering itd.) na podstawie liczby zaproszonych gości (300 osób). Zestawienie najkorzystniejszych cen oraz określenie najszybszego terminu realizacji zamówień. Obliczenie własnego zysku. 

 

Wyzwanie dla uczestnika

Kwota z budżetu, która pozostanie po opłaceniu wszystkich usług stanowi wynagrodzenie za pracę Pani Hani. Zaplanuj wesele i wybierz z listy takich dostawców, aby Pani Hania zarobiła jak najwięcej, a Klientka była usatysfakcjonowana z efektu. Podejmiesz wyzwanie?