Pakiet biurowy MS Office – Teams, Excel, Word, PowerPoint

WPROWADZENIE

Szkolenie z programów pakietu MS Office opiera się na przykładach zaczerpniętych z codziennego życia pracowników. Uważamy, że skuteczna nauka musi iść w parze z praktyką. Kurs skierowany jest do osób chcących podnieś swoje umiejętności komputerowe związane z obsługą takich programów jak Excel, Word, PowerPoint bądź Teams – w ostatnim czasie najbardziej popularne narzędzie do aranżowania pracy zespołowej w trybie zdalnym.
Podczas szkolenia wcielisz się w postać pani Hani, właścicielki piekarni, która musi stawić czoło konkurencji, która otworzyła tuż obok własny biznes i stanowi dla niej poważne zagrożenie. Podczas szkolenia będziesz musiał zmierzyć się z problemem i pomóc pani Hani przygotować na tyle atrakcyjną ofertę, aby klienci nie zrezygnowali z jej usług na rzecz nowej piekarni. Do tego celu wykorzystasz możliwości programu PowerPoint. Przygotujesz wzory umów dla firm, z którymi pani Hania będzie podpisywać umowy na catering kanapkowy. Natomiast nauka obsługi programu Excel odbędzie się podczas ćwiczeń i prac związanych z przeprowadzeniem inwentury, obliczaniem kosztów oraz zysku piekarni, a także ze symulacją założeń dalszego prosperowania biznesu.
Skoro są zadania to musi być konkurs. Wygrywa osoba, która przygotuje najbardziej atrakcyjną ofertę, gwarantującą, że piekarnia  przyniesie jak największy dochód. Zwycięzca zostanie wybrany przez wszystkich uczestników szkolenia. Przewidziana jest nagroda-niespodzianka.
W ostatnim dniu szkolenia służymy pomocą przy tworzeniu CV z wykorzystaniem programu Word.
10 spotkań on-line, na żywo. Jeżeli nie posiadasz MS Office na swoim komputerze, skontaktuj się z nami. Poinstruujemy Cie jak pobrać 30-dniową wersję próbną, abyś mógł aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.
Wymagania dotyczące znajomości obsługi komputera:
 • Podstawowa wiedza (jeżeli sprawnie poruszasz się w przestrzeni internetowej, Twoje umiejętności są wystarczające.)
 • Szkolenie jest od podstaw, także nie jest wymagana znajomość programów MS Office.

 

PROGRAM SPOTKAŃ

1 DZIEŃ – Wprowadzenie - 12 listopada od 18:00 do 20:30

Zapoznanie się oraz wprowadzenie do tematyki szkolenia, czyli kilka słów o tym, jak i z kim będziemy pracować oraz co będziemy robić.
Krótkie omówienie metod przyswajania wiedzy przez osoby dorosłe oraz zaznajomienie się z wybranymi technikami skutecznego uczenia, które będziesz mógł wykorzystać nie tylko na szkoleniu z MS Office, ale w cały swoim życiu. To wszystko po to, abyś mógł szybciej, łatwiej i przede wszystkim skuteczniej przyswajać nową wiedzę.
Wspólna ustalenie harmonogramu prac pani Hani, związanego z poszerzeniem oferty piekarni oraz przygotowaniem rozliczeń dotyczących sprzedaży za dany miesiąc. Wykorzystanie wybranych, podstawowych elementów zwinnych metod SCRUM.

 

DZIEŃ 2 - Narzędzia do pracy zdalnej – Teams - 18 listopada od 18:00 do 20:30

Stand-up meeting – szybkie podsumowanie tego, co zostało zrobione oraz wprowadzenie do zadań dnia bieżącego (praca w Teamsie z zdaniami oraz planerem).
Nauka obsługi programu Teams do wykorzystania w pracy zdalnej. Podczas szkolenia zapoznasz się z takim zagadnieniami jak: rozmowy na żywo, funkcje związane z prowadzeniem połączeń zdalnych, kalendarz, dodawanie oraz udostępnianie plików. Dowiesz się, jak obsługiwać Teamsa na potrzeby kursu i poza nim.
Planer oraz zadania – główne narzędzia, które będziesz wykorzystywać podczas całego szkolenia. Nauczysz się, jak zorganizować dzień pracy, czyli: jak utworzyć nowe zadanie, jak przypisać osoby do wykonania zadania oraz jak ustalić ważności i priorytety. Stworzenie harmonogramu oraz codzienna kontrola pracy.

 

DZIEŃ 3 oraz 4 – MS Word - 20, 25 listopada od 18:00 do 20:30

Stand-up meeting – szybkie podsumowanie tego, co zostało zrobione oraz wprowadzenie do zadań dnia bieżącego (praca w Teamsie z zdaniami oraz planerem).
Według powszechnej opinii program Word nie jest trudny – większość rzeczy w wykonujemy w nim intuicyjnie. Często również w trakcie rozmowy z osobami zainteresowanymi odbyciem szkolenia z Worda słyszmy, że przecież obsługa tego programu jest banalna. Skoro służy po prostu do pisania to na czym miałby polegać jakikolwiek problem?  I zasadniczo zgadzamy się z tym, że nie jest to trudny program, ale... dokument w Wordzie można sporządzać wiele godzin, jeśli wszystkie czynności wykonuje się ręcznie lub poświecić mu optymalną ilość czasu, korzystając z możliwości jakie daje nam automatyzacja narzędzi.
Nauka obsługi Worda poprzez praktyczne ćwiczenia. Głównym zadaniem będzie przygotowanie oraz zredagowanie oferty piekarni na świadczenie usługi dla firm – codzienne dostawy pysznych kanapek. Otrzymasz wzór umowy, a twoim zdaniem będzie odpowiednie zredagowania dokumentu. Zrobisz to po zapoznaniu się z najważniejszymi zagadnieniami.
Po szkoleniu będziesz potrafił:
 • Poruszać się sprawnie w dokumentach Word, będziesz znać podstawy wprowadzania tekstu oraz dowiesz się, czego nie wolno robić.
 • Stosować style w dokumencie Word i dowiesz się, dlaczego jest to podstawowe narzędzie pracy. Zmienisz wygląd dokumentu jednym kliknięciem.
 • Szybko edytować tekst i poprawiać błędy – praca z redaktorem oraz wykorzystanie opcji pokaż wszystko – sposób na pokazanie ukrytych elementów w tekście, które wpływają na wygląd i układ dokumentu.
 • Wklejać teksty z innych dokumentów oraz stron tak, aby automatycznie dostosowały się do twojego dokumentu.
 • Zapanować nad grafiką oraz zdjęciami w Wordzie. Dowiesz się jak ustawić zdjęcia, żeby były tam, gdzie chcesz, zmieniać ich wygląd oraz dostosowywać do potrzeb wizualnych dokumentu.
 • Wstawić stronę tytułową, rozpocząć pisanie od nowej strony. Nauczymy cię wstawiać puste strony oraz dokonywać jej podziału.
 • Wstawiać, edytować nagłówki i stopki w dokumentach. Wstawisz tekst oraz grafikę, np. logo firmowe, numerację stron, datę oraz inne wymagane informacje, które powinny się tam znaleźć.
 • Wstawić spis treści oraz spis ilustracji, który umożliwi Ci szybkie poruszanie się po dokumencie.
 • Zapisywać, drukować oraz tworzyć PDF.

 

DZIEŃ 5 oraz 6 - PowerPoint - 27 listopad 2 grudzień - od 18:00 do 20:30

 

Stand-up meeting – szybkie podsumowanie tego, co zostało zrobione oraz wprowadzenie do zadań dnia bieżącego (praca w Teamsie z zdaniami oraz planerem).
PowerPoint – wizualne przygotowanie oferty piekarni dla indywidualnych klientów. Poznasz funkcje programu oraz zasady tworzenia najbardziej atrakcyjnych prezentacji. Dowiesz się, jak zaprezentować i zaakcentować najważniejsze informacje swoim przyszłym słuchaczom.
Po szkoleniu będziesz potrafił:
 • Określić podstawowe zasady prezentowania tekstu w oparciu o spójność wizualną.
 • Wstawić tekst o wybranym stylu w dowolnym miejscu slajdu.
 • Wstawiać grafiki, zdjęcia, ikony, a także zmieniać ich wygląd oraz dodawać efekty animowane.
 • Stworzyć własny szablon projektu lub wykorzystać Projektanta PowerPoint do zaskakującej przemiany wyglądu prezentacji, i to za jednym kliknięciem.
 • Ustawić animowane przejścia między slajdami, które w znaczący sposób uatrakcyjnią twoją prezentację.
 • Zapisać gotowy plik.

 

DZIEŃ 7, 8, 9 - Excel - 4, 9, 11 grudzień od 18:00 do 20:30

 

Stand-up meeting – szybkie podsumowanie tego, co zostało zrobione oraz wprowadzenie do zadań dnia bieżącego (praca w Teamsie z zdaniami oraz planerem).
Czas na Excel – podstawy pracy. Poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące specyfiki programu. Nauczysz się wprowadzać dane, dokonywać szybkich, nieskomplikowanych obliczeń, które następnie przedstawisz w formie tabeli lub wykresu. Sortowanie bądź filtrowanie też nie będzie już wyzwaniem. Będziesz mógł wyciągnąć z tabelek tylko te informacje, które są ci potrzebne w danej chwili. Samodzielnie zbudujesz tabelkę, odpowiednio ją formatując oraz wykonasz niezbędne obliczenia.
Wspólnie opracujemy harmonogramy dostaw towarów i zestawienia cen towarów. Stworzymy budżet firmowy, zrobimy inwenturę – wszystko to w tabelkach Excela, które nauczysz się tworzyć samodzielnie i dowiesz się, dlaczego nie jest to wcale takie trudne jak wielu twierdzi.
Podczas szkolenia zostaną omówione takie zagadnienia jak:
 • Wprowadzenie do Excela – omówienie programu.
 • Wprowadzanie i kasowanie danych – dowiesz się jak prawidłowo wprowadzać dane w komórki, jakich błędów unikać, na co zwracać uwagę. Po wpisaniu danych w Excela, czasami trzeba je też usunąć. Ćwiczymy jak zrobić to szybko, skutecznie i w zależności od tego, czy mamy do czynienia z formatami, wartościami, a może ze wszystkim naraz. Przekonasz się, dlaczego BACKSPACE nie służy do kasowania danych.
 • Formatowanie komórek, liczb, tekstów – jak zrobić profesjonalnie wyglądającą tabelę, według własnych preferencji stylistycznych? Jak obramować tabelę, wyrównać tekst bądź liczby w komórkach? Co zrobić, aby tabela tworzyła się sama? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź.
 • Tworzenie tabel ręcznie i automatycznie – Excel bez tabeli jest jak szafa bez półek. Ci, którzy lubią się bawić kolorami i obramowaniami zainteresują się zapewne różnymi sposobami ręcznego tworzenia tabel – jak je obramować na sto różnych sposobów, pokolorować niczym Picasso, a na koniec podliczyć. Jednak dla osób, u których każda minuta jest cenna ciekawym rozwiązaniem będzie automatyczne tworzenie tabel. Profesjonalną tabelę, pełną fantastycznych niespodzianek zrobisz w jedną sekundę.
 • Podstawowe formuły w Excelu – nauczysz się wpisywać formuły i robić obliczenia oraz dowiesz się czego nie robić, aby Excel zawsze działał poprawnie.
 • Seria danych, uchwyt wypełnienia – kopiowanie za pomocą przeciągania.
 • Zaznaczanie, kopiowanie, wklejanie – zasady prawidłowego kopiowania i wklejania w Excelu.
 • Filtry w Excelu jako najpopularniejsze narzędzie pracy - to dzięki ich ustawieniom widzimy w tabeli wyniki odpowiadające naszym kryteriom. Poznasz działanie filtrów tekstowych; liczbowych i dat. Nauczysz się, jak przeliczać wyniki filtrowania, a także jak je kopiować.
 • Wykresy – graficzna prezentacja danych. Często w ten sposób łatwiej zrozumieć liczby. Nauczymy cię wstawiać wykresy, podpowiemy co zrobić, jeżeli dane nie chcą się na nich „pokazać”. Przećwiczysz różne sposoby formatowania wyglądu wykresów.

 

Dzień 10 – Zakończenie szkolenia - 16 grudnia od 18:00 do 20:30

Wspólne podsumowanie zdobytej wiedzy. Czas na zadawanie dodatkowych pytań. Ponadto dla osób chętnych przewidziana jest praca w Wordzie nad  własnym szablonem CV. Szkolenie zwieńczy wyłonienie zwycięzcy konkursu –  głosowanie uczestników kursu i wręczenie nagrody-niespodzianki.

 

 

 

TERMIN SPOTKANIA

 • od 18 października do 16 grudnia 2020
 •  godzina od 18:00 do 20:30
komputer

SZCZEGÓŁY

 • spotkanie DARMOWE - finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznań
 •  wydarzenie online, link do spotkania będzie wysłanym mailowo przed spotkaniem
komputer

ZAPISY

Szablony MS Word 2016 – wzór pisma firmowego.

Szablony MS Word 2013 – wzór pisma firmowego.

 

Szablony pozwalają na tworzenie za każdym razem dokumentów z zachowaniem jednakowego wyglądu i układu tekstu. Jest to jedno z najważniejszych narzędzie w Wordzie. Przydatne wszędzie tam gdzie profesjonalny wygląd pism jest szczególnie ważny – umowy, pisma firmowe, papeteria.
Aby utworzyć szablon w MS Word, należy utworzyć wzorcowy dokument zawierający wszystkie niezbędne elementy, takie jak: nagłówek i stopkę, kolor tła, krój i wygląd czcionek wraz z wstawieniem nagłówków, podtytułów, śródtytułów....

1 KROK - Aby włączyć edycję nagłówka i stopki klikamy szybko dwa razy w obszarze nagłówka lub stopki. Po włączeniu edycji zmienia się wstążka narzędziowa oraz pojawia się opis sekcji nagłówka i stopki
2 KROK - Aby wstawić logo, (niezależnie w nagłówku czy w stopce) przechodzimy do wstążki „wstawianie” i wybieramy przycisk „obrazy”. W oknie które się teraz pojawiło wybieramy plik z grafiką loga aby je wstawić. Oczywiście treść i wygląd wstawianej grafiki jest dowolny, należy jedynie pamiętać aby nie była zbyt duża wagowo. Jeżeli wstawiona grafika jest zbyt duża, możemy ją zmniejszyć chwytając myszką za dowolny narożnik rysunku. Zmiana wielkości grafiki wykonana w narożniku zachowuje proporcje grafiki.
!UWAGA! Jeżeli wstawiona grafika jest zbyt duża, możemy ją zmniejszyć chwytając myszką za dowolny narożnik rysunku. Zmiana wielkości grafiki wykonana w narożniku zachowuje proporcje grafiki. Pamiętajmy, że zmiana wielkości po chwyceniu za bok zdeformuje naszą grafikę. Jak przesunąć grafikę w dowolne miejsce nagłówka? W tym celu musimy zmienić jego układ w tekście na dowolny z zawijaniem tekstu.
3 KROK - Stopka dodanie danych kontaktowych. Dane kontaktowe możemy wstawić jako grafikę lub wpisać je ręcznie. Najwygodniej będzie to zrobić w polu tekstowym, pozwoli to później dowolnie układać tekst w stopce i w samym polu tekstowym. Gdzie znajdziemy Pole tekstowe? Wybieramy ze wstążki „wstawiania”, ikona „pole tekstowe”. Wybieramy rodzaj pola tekstowego, my użyjemy prostego.

 

P.S. - W przypadku dwóch lub więcej stron możemy dodać numerację stron. Robimy to po wejściu na stopkę i wybraniu ze wstążki „wstawianie” przycisku „numer strony” i wybieramy miejsce gdzie nr ma się pojawić. Wybieramy rodzaj numeracji i gotowe – strony są już ponumerowane.

 

!WAŻNE! Jak poprawnie zapisać Szablon Dokumentu Word? Wchodzimy w „plik”, wybieramy „zapisz jako”, podajemy lokalizacje zapisu szablonu, nadajemy mu nazwę, i wybieramy zapisz jako typ: „Szablon programu Word”.  I gotowe, możemy używać naszego nowego szablonu.

 

 

Excel Zrób to Sam – ćwiczenie z Tabel Przestawnych

Excel zrób to SAM

POZIOM ZADANIA - ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY
Za pomocą tabeli przestawnej stwórz raport, który na podstawie danych z dwóch tabel pozwoli na:
1. Sprawdzenie wartości wszystkich faktur dla danego klienta
2. Wyliczenie średniej wartości wszystkich faktur
3. Ilości faktur dla każdego klienta.
4. Przypisać każdemu klientowi jego faktury

 

Zadanie Tabela Przestawna - pobierz ćwiczenie

Excel zrób to sam – Sprawdzanie zawartości dwóch tabel w Excelu

Excel Zrób to sam

Porównywanie zawartości dwóch tabel w Excelu

POZIOM ZADANIA - ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY
Jeżeli zastanawiasz się czy są wystawnie wszystkie faktury z zamówień i czy są one prawidłowe, lub jeśli chcesz porównać dwie tabele ze sobą (kolejność pozycji w tabelach nie jest istotna) to zadanie jest dla ciebie 😉 . Średni poziom trudności.
 1. Sprawdź za pomocą formuł, czy faktury zostały prawidłowo wystawione wg zamówień:
 2. czy dla wszystkich zamówień zostały wystawione faktury
 3. czy kwota faktury zgadza się z kwotą na zamówieniu.

 

Sprawdzanie zawartości dwóch tabel - pobierz ćwiczenie

 

test z excela

Excel w pracy – AUTOZAPIS – dwa sposoby: standardowy oraz związany z usługami chmurowymi Microsoftu OneDrive.

EXCEL W PRACY

 

AUTOZAPIS - dwa sposoby: standardowy oraz związany z usługami chmurowymi Microsoftu OneDrive.
Excel w pracy - AUTOZAPIS - dwa sposoby: standardowy oraz związany z usługami chmurowymi Microsoftu OneDrive.
Sytuacje losowe - wyłączenie prądu podczas pracy, zawieszenie się komputera podczas pracy bądź "samoistne" wyłączenie się komputera podczas pracy... pewnie każdemu z nas raz w życiu przytrafiła się sytuacja związana z wyłączeniem się pliku Excela przed zapisaniem zmian .
A nawet jeżeli Wam to się jeszcze nie zdarzyło to lepiej być przygotowanym na takie sytuacje ....

 

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę - pobierz i zrób test z Excela. Wyślij go nas a my sprawdzimy go dla Ciebie GRATIS.

W oczekiwaniu – Trener Michał.

?? W oczekiwaniu – Trener Michał

 
Czy wiecie co robią nasi Trenerzy jak czekają na przybycie grupy szkoleniowej?
Odp: Jedzą ciastka 🙂 ????
P.S. Tak się właśnie dzieje jak rano zapominają o śniadaniu 🙂 
 
?☔? Ponoć okres wakacyjny własnie się zaczyna a my lubimy pracować 🙂 i cały czas szkolimy. W dniu dzisiejszym zaczynamy szkolenie Excel Średni dla grupy zamkniętej 5 osób – 3 dni – 30 godzin zajęć. Będziemy razem poznawać Excela i to co ma nam do zaoferowania tak aby skrócić i usprawnić pracę a naszym główny założeniem  jest sprawić aby to Excel pracował dla WAS.
 
Będziemy razem ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć …  ??

 

——————————————————–

Excel Online – Kopiowanie w Excelu na wiele sposobów.

?? Excel Online – Kopiowanie w Excelu na wiele sposobów.

W głosowaniu na naszym FB – wybraliście temat numer 3 – Kopiowanie w Excelu na wiele sposobów.
Czy wiecie, że Excel pozwala wklejać skopiowane komórki na ponad osiemnaście różnych sposobów?
Wykorzystanie tylko kilku z nich pozwoli wam na uniknięcie typowych problemów.
Oto kilka z nich:
 • Po wklejeniu skopiowanych wyników zamiast nich pojawiają się błędy lub brak wyniku.
 • Kopiujemy wyniki w inne miejsce i chcemy aby wklejone wyniki się aktualizowały.
 • Jak skopiować tabelę tak aby pozostała tylko czysta gotowa do wypełnienia tabela.
 • Po wklejeniu formuł przenoszą się też kolory i obramowani komórek.
 • Po wklejeniu skopiowanych tabel są inne szerokości kolumn.

 

Materiał pozwoli wam na rozwiązanie tych i innych problemów związanych z kopiowaniem i wklejaniem danych w Excelu.

Co warto zapamiętać z filmu dotyczącego kopiowania oraz wklejania w Excelu:

 

 • Wszystkie sposoby wklejania znajdziecie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w komórce w którą chcemy wkleić dane – opcje wklejania
 • Wszystkie opcje są dostępne po najechaniu myszką na „Wklej specjalnie”
 • Jeżeli nie wiesz którą metodę wybrać, wystarczy że najedziesz myszką na ikonę ze sposobem wklejania a Excel pokaże ci jak dane będą wyglądać po wklejeniu
 
Jeżeli podczas oglądania nie znaleźliście odpowiedzi na problemy związane z poruszaną tematyką – piszcie, pomogę wam ten problem rozwiązać.

 

A o to tematy do głosowania na następnym Live na FB – 26 czerwiec 21:00 – głosujemy na Facebooku.

 

 1. Operacje na wielu arkuszach –  Jeżeli pracujecie na kilku arkuszach, może wam zależeć aby dane pomiędzy tymi arkuszami były przeliczane. Poznamy sposoby na łączenie danych pomiędzy arkuszami, sprawdzimy jak szybko skopiować wybrany arkusz, jak usuwać a nawet ukrywać wybrane arkusze. Jeżeli chcesz aby każdy arkusz wyglądał tak sami dowiesz się jak tworzyć arkusze z wykorzystaniem „kalki”.
 2. Zapisywanie dokumentów Excel w różnych formatach, np. PDF – Zapisując plik Excela możemy wybrać jeden z wielu dostępnych formatów np. pdf. Excel pozwala zapisać pliki wielu formatach odpowiednich do przeznaczenia, np. w formatach tekstowych w starszych wersjach Excel. Dowiemy się jak wysłać plik bezpośrednio z Excela.
 3. Wstawianie spisu treści do dokumentu Word – Tworząc dokument Word warto wstawić w nim spis treści. Dzięki temu można sprawnie poruszać się po dokumencie i poznać zawartość dokumentu. Wstawianie spisu treści jest bardzo proste, praktycznie wystarczy spełnić tylko jeden warunek.

 

?? Excel Online – Tworzenie automatyczne tabel.

?? Excel Online – Tworzenie automatyczne tabel.

 

 
W głosowaniu na naszym FB – wybraliście temat numer 2 – Tworzenie automatyczne tabeli w Excelu.  Bardzo nas to cieszy bo jest to bardzo fajne i przydatne narzędzie, które zautomatyzuje nam oraz zdecydowanie ułatwi i usprawni pracę w Excelu.

 

Podstawową korzyścią korzystania z automatycznych tabel to przede wszystkim sposób w jaki można bardzo szybko dokonywać obliczenia w danej tabeli. Nie musimy już z ręki wpisywać formuł, automatyczna tabela robi to za nas 🙂 . 

 

Zobaczcie filmik z Live z FB, jeżeli Wam się spodoba to zapraszamy – będzie to nasz stały element i raz w tygodniu będą robione Live na FB z wybranych przez Was tematów.

 

 

Co warto zapamiętać z filmu dotyczącego tworzenia automatycznych tabel.

 

 1. Aby móc zastosować tabelę automatyczną musimy usunąć całe formatowanie tabeli (kolory, ramki, czcionki itp.) jeżeli tego nie zrobimy to nie zobaczymy naszej automatycznej tabeli.  Jak szybko usunąć formatowanie tabeli – Narzędzia Główne >> Edytowanie >> Wyczyść >> Wyczyść formaty.
 2. Ctla plus A służy nam do szybkiego zaznaczenia całej tabeli. Warunek musimy kliknąć w dowolną komórkę w naszej tabeli, którą chcemy zaznaczyć.
 3. Ważne jeżeli mamy w jednym arkuszu dwie tabelki to jeżeli każda ma być traktowana jako niezależna i z osobna tabelka musimy mieć między nimi przerwę minimum jedną kolumnę/ wiersz.
 4. Jeżeli tabela nie ma nagłówków to w przypadku kiedy zastosujemy Automatyczną Tabelę Excel zrobi nam nagłówki z pierwszego wiersza w tabeli. Także pamiętamy o nagłówkach.
 5. Automatyczną tabelę znajdziemy Narzędzia Główne >> Style >> Formatuj jako tabelę
 

A o to tematy do głosowania na następnym Live na FB – 11 czerwiec 20:00 – głosujemy na Facebooku.

 

 1. Tworzenie szablonów do automatycznego tworzenia tabel. Na ostatnim live poznaliśmy sposób na automatyczne tworzenie tabel. Jeżeli chcecie aby wasze tabel miały bardziej oryginalny wygląd, możemy zaprojektować nowy szablon uwzględniający wasze preferencje.
 2. Opcje przycisku „Wyczyść”.  Poznamy duże możliwości małego przycisku, dowiemy się jak szybko i sprawnie i co najważniejsze bez ryzyka utraty innych danych czyścić (usuwać) tabelę, jej zawartość lub formaty, słowem będziemy czyścić to co chcemy i pozostawiając to co chcemy.
 3. Opcje kopiowania i wklejania danych. Wklejanie w Excelu nie jedno ma imię, tylko co i kiedy wybrać? Poznamy sposoby wklejania skopiowanych danych, dowiemy się dlaczego wklejanie nie zawsze działa tak jak byśmy chcieli, czym różni się wklejanie od wklejania wartości lub linków. Transpozycja też nie będzie już zagadką.

 

 

?? Online Excel – Live z FB – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli.

 

?? Live z Excela na FB – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli.

 

Pierwszy LIVE za nami.  Temat LIVE wybraliście wspólnie głosując na FB. Głosy rozłożyły nam się następująco:
 • 1 MIEJSCE liczba głosów 9 – Temat numer dwa Excel – Jak obliczyć ilość pozycji w tabeli. Policzymy ile tabela ma pozycji, sprawdzimy ile jest już wpisanych danych tekstowych i liczbowych, dowiemy się jak sprawdzić ile mamy wolnych miejsc w tabeli.
 • 2 MIEJSCE liczba głosów 6 – Temat numer trzy Word – Tworzenie własnego wzoru pisma firmowego – papeterii.
 • 3 MIEJSCE liczba głosów 4 – temat numer jeden Excel – Szybkie sortowanie danych w tabeli wg. wartości i kolorów.

 

UWAGA!! W nagraniu wkradł nam się błąd i długo będziecie widzieć nasze logo, także od razu przewińcie do 6 minuty filmu – do początku lekcji.

Ponieważ dużym zainteresowanie cieszył się temat numer dwa dotyczący Worda specjalnie dla WAS przygotujemy materiał oraz filmik dotyczący tworzenia wzoru pisma firmowego.

 

Na koniec oczywiście był KONKURS Z NAGRODAMI. Pytanie konkursowe dotyczyło jaką funkcją można najszybciej wypełnić dużą ilość pustych komórek wybraną  wartością?
Konkurs wygrała Pani Anna Janicka. Odpowiedź to oczywiście ZNAJDŹ – ZAMIEŃ i skrót klawiszowy jaki nam wywołują tą funkcję to Ctrl plus h. Gratulujemy!
 
 

Zapraszamy na następnego LIVE na FB niedziela godzina 20:00. Tematy do wyboru to – głosowanie na FB:

 

➡️ 1 Temat Excel – Jak kontrolować co jest wpisane w komórki, – możemy określić aby można było wpisywać tylko “zrezygnował” a nie „anulowane” lub „zrezygnowała”.
➡️ 2 Temat – Excel – Tworzenie automatyczne tabel – szybkie tworzenie ładnie wyglądających tabel, poznanie narzędzi do jej zarządzania.
➡️ 3 Temat – Łączenie imienia i nazwiska w jedną komórkę – poznamy sposoby łączenia tekstów z kilku komórek w jedną komórkę, sprawdzimy też jak podzielić tekst na kilka komórek.

 
 
 

1 2 3 4 8