» » Szerokość kolumny/wiersza

Szerokość kolumny/wiersza

wpis w: Excel Poradnik | 0
excel wpisy

Szerokość kolumny/wiersza.

 

Excel i jak sobie ułatwić pracę na nim.

Jak zmienić szerokość kolumn?

Możemy to zrobić automatycznie lub ręcznie. Automatyczne dopasowanie szerokości kolumn polega na dopasowaniu jednej lub kilku kolumn do najdłuższego (najszerszego) wpisu w danej kolumnie. Aby to zrobić, klikamy dwa razy na połączeniu nagłówków kolumn z prawej strony kolumny którą chcemy dopasować. Jeżeli autodopasowanie ma objąć kilka kolumn, zaznaczamy je wybierając nagłówki tych kolum, następnie klikamy w dowolne polaczenie nagłówków w zaznaczonym obszarze. Zaznaczone kolumny dopasują się indywidualnie do najdłuższego (najszerszego) wpisu w kolumnie.

Dopasowanie ręczne realizujemy poprzez kliknięcie i „trzymanie” na polaczeniu nagłówków z prawej strony kolumny którą chcemy dopasować i przeciągając myszką ustawiamy żądaną szerokość kolumny. Jeżeli dopasowanie ma objąć kilka kolumn, zaznaczamy je wybierając nagłówki tych kolumn, następnie klikamy i trzymamy w dowolne polaczenie nagłówków w zaznaczonym obszarze i przeciągając myszką ustawiamy odpowiednią szerokość kolumn. W przeciwieństwie do automatycznego dopasowania szerokości kolumn wszystkie kolumny będą miały taką samą szerokość.

Szerokość kolumn możemy też zmieniać klikając PPM (prawym przyciskiem myszy) na nagłówku kolumny i z menu wybierając pozycję szerokość kolumny. W oknie wpisujemy odpowiednią wartość.

Excel-autodopasowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *