» » Skoroszyt w MS Excel.

Skoroszyt w MS Excel.

wpis w: Excel Poradnik | 0

excel wpisy

 

Skoroszyt w MS Excel.

 

W nazewnictwie Excela pojawi się wiele pojęć, które mogą brzmieć nieco enigmatyczne dla wielu jego użytkowników, zwłaszcza zaczynających przygodę z tym arkuszem kalkulacyjnym. W tym cyklu postaramy się w prosty sposób przybliżyć i wyjaśnić znaczenie wielu z nich.

 

Zaczniemy od wyjaśnienia pojęć SKOROSZYT i ARKUSZ.

 

SKOROSZYT to nic innego jak plik Excela czyli pojedynczy dokument.

 

Aby utworzyć nowy skoroszyt, wystarczy uruchomić program Excel. Nowo powstały w ten sposób dokument to właśnie skoroszyt. Podczas pracy na istniejącym już skoroszycie, można utworzyć kolejny – nowy. Aby to zrobić wybieramy wstążkę „PLIK” w górnym lewym narożniku programu Excel, następnie klikamy „NOWY”. W nowym oknie możemy wybrać jeden z gotowych szablonów skoroszytu lub zupełni pusty.

 

Aby zapisać skoroszyt, możemy kliknąć ikonę dyskietki która znajduje się również w górnym lewym narożniku programu. Jeżeli będzie to pierwsze zapisanie dokumentu, pojawi się okno w którym możemy podać lokalizację zapisu skoroszytu oraz wprowadzić jego nazwę. Po zapisaniu skoroszytu kolejne kliknięcie dyskietki spowoduje jego zapisanie bez ponownej konieczności podania lokalizacji i nazwy. Jeżeli skoroszyt chcemy zapisać pod inną nazwą, z zakładki ”PLIK” wybieramy pozycję „ZAPISZ JAKO”.

 

skoroszyt w excelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *