» » Przykład z życia – Jak Excel pomógł mi wyszukać potrzebne dane.

Przykład z życia – Jak Excel pomógł mi wyszukać potrzebne dane.

wpis w: Excel Poradnik | 0

 

Przykład z życia – Jak Excel pomógł mi wyszukać potrzebne dane.


 
Szykując się do nowej oferty jaką dla Was przygotowujemy - sprzedaż MS Office 365, musieliśmy sprawdzić w jaki sposób do was trafić za pomocą Google. W tym celu pobraliśmy z Google informacje jak Office 365 jest wyszukiwany.

office 365

W pobranych informacjach, które są zapisane w tabeli, jest mnóstwo fraz związanych z wyszukiwaniem Office 365. Nas interesują tylko te, które zawierają opis „365” (dane zaznaczone na czerwono). Aby je wyciągnąć, możemy użyć filtrów Excel.
W tym celu klikamy w tabelę (wskazujemy Excelowi obszar danych do filtracji), w zakładce narzędziowej wybieramy „dany” i „filtruj”. Klikamy przycisk filtra w kolumnie „Keyword”, w której chcemy filtrować. W polu „wyszukaj” wpisujemy „365”. Otrzymane wyniki pokarzą te frazy w których występuje „365”, może być na początku, w środku lub na końcu wpisu.
Ten sam efekt uzyskamy wybierając „filtry tekstu” i „zawiera”. Dla ułatwienia szukane frazy zaznaczone na czerwono. Więcej sposobów wyszukiwania można poznać na naszych szkoleniach. Temat związane z wyszukiwaniem w Excelu oraz jego możliwościami poruszane są na kursie Excel Podstawowy.

wyszukiwanie w excelu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *