HARMONOGRAM SPOTKAŃ NA FB

Wprowadzenie do Excela oraz wprowadzanie kasowanie danych- 10 wrzesień 2018 godzina 21:00 

Wprowadzenie do Excela – zestaw niezbędnych informacji potrzebnych do uruchomienia programu, gdzie i w co kliknąć aby uruchomić program, opis elementów okien Excela, nazwy elementów okna. Ponadto uczymy się jak się poruszać w Excelu.
Wprowadzanie, kasowanie danych czyli dowiadujemy się jak prawidłowo wprowadzać dane w Excelu, jakich błędów unikać, na co zwracać uwagę. Po wpisaniu danych w Excela, czasami trzeba je też usunąć. Uczymy się jak to zrobić szybko i skutecznie na różne sposoby w zależności co i jak chcemy usunąć – formaty, komórek, komentarze a może wszystko? Sprawdzimy, dlaczego BACKSPACE nie służy do kasowania danych ????.

Lekcja 2 Wprowadzanie formuł- 17 wrzesień 2018 godzina 21:00 

Po opanowaniu umiejętności wpisywania i czyszczenia danych w Excelu następnym krokiem będzie poznanie podstawowych formuł w Excelu. Dowiemy się jak wykonać podstawowe obliczenia w Excelu, np. jak podsumować dowolnie dużą tabelę w ułamek sekundy!
Nauczymy się, jak prawidłowo wpisywać formuły w Excelu, na co zwracać uwagę aby nasze formuły liczyły poprawnie oraz jakich błędów unikać aby nasz Excel nie podawał nam złych wyników i co zrobić aby temu zaradzić.

Lekcja 3 Liczby jako tekst - 24 wrzesień 2018 godzina 21:00 

Kiedy kolumnę w tabeli opiszemy liczbą czyli np.nasz nagłówek kolumny będzie liczbą i będziemy ją podliczać, to taki opis/nagłówek będzie przez Excela również przeliczany z pozostałymi liczbami w kolumnie, powodując nieprawidłowy wynik.
Aby tego uniknąć, liczba opisująca kolumnę lub wiersz musi być zapisana jako tekst. Zobacz na filmie jak to zrobić tak abyś w pracy z Excelem umiał zaradzić błędom przy podliczaniu

Lekcja 4 Kopiowanie i przeciąganie z CTRL - 1 październik 2018 godzina 21:00 

Przeciąganie danych w komórkach za pomocą małego kwadracika, czyli uchwytu wypełnienia, to czynność którą wykonuje wielu użytkowników Excela. W tej części poznajemy możliwości tego narzędzia i sposoby jego użycia – będziemy przeciągać teksty, liczby, daty, będziemy uczyli się też jak wykonać prawidłowo numerację w tabeli.

Lekcja 5 Użycie uchwytu wypełnienia - 8 październik 2018 godzina 21:00 

Przeciąganie danych w komórkach za pomocą małego kwadracika, czyli uchwytu wypełnienia, to czynność którą wykonuje wielu użytkowników Excela. W tej części poznajemy możliwości tego narzędzia i sposoby jego użycia – będziemy przeciągać teksty, liczby, daty, będziemy uczyli się też jak wykonać prawidłowo numerację w tabeli.

Lekcja 6 Zaznaczanie komórek wierszy kolumn tabel - 15 październik 2018 godzina 21:00 

Jedną z częściej wykonywanych działań w Excelu to zaznaczanie komórek. W tej części sprawdzamy jak prawidłowo (czytaj szybko i sprawnie) zaznaczać tabele, kolumny, wiersze lub pojedyncze komórki bez użycia myszy, będziemy w tym celu używać skrótów klawiszowych, które wbrew pozorom nie są takie trudne.

Lekcja 7 Kopiowanie i wstawianie - 22 październik 2018 godzina 21:00 

Ta część jest poświęcona kopiowaniu i wklejaniu tego co wcześniej zaznaczyliśmy. Poznajemy różne sposoby wklejania skopiowanych tabel, będziemy wklejać tabelę tak, aby zachowała szerokość kolumn, nauczymy się wklejać dane jako link lub tylko wartości. Poznajemy też skróty klawiszowe przydatne podczas kopiowania, słowem sprawdzamy jak wstawiać skopiowane dane tak aby odbyło się to bez błędów i pomyłek.

Lekcja 8 Operacje na kolumnach + Blokowanie adresów komórek - 29 październik 2018 godzina 21:00 

Zastanawiasz się czasami jak właściwie dopasować szerokość kolumn lub wysokość wierszy w tabeli? Tu znajdziesz odpowiedź jak to zrobić ręcznie lub automatycznie. Nauczymy się też wstawiać i usuwać kolumny i wiersze, będziemy też je ukrywać.
Kiedy podczas kopiowania formuł chcemy aby adresy komórek użytych w formule nie zmieniały się musimy je zablokować. W tej części uczymy się stosowania znaku $ w adresach komórek. Bardzo ważna oraz przydatna umiejętności.

Lekcja 9 Formatowanie liczb, komórek - 5 listopad 2018 godzina 21:00 

Formatowanie liczb to jedno z najważniejszych zadań jakie należy wykonać w Excelu. Dzięki formatowaniu liczb dodasz do liczb symbol waluty, np. zł., zapiszesz liczbę jako procent, lub ustawisz ile cyfr po przecinku ma być widocznych. Poznamy też skróty klawiszowe które nam w tym pomogą. Dzięki odpowiednim formatom liczb, Twoje tabele będą wyglądały w pełni profesjonalnie.

Lekcja 10 Ręczne tworzenie tabel - 12 listopad 2018 godzina 21:00 

Excel bez tabeli to jaj szafa bez półek. Ci którzy lubią się bawić kolorami i obramowaniami zainteresują zapewne sposoby ręcznego tworzenia tabel – jak je obramować na sto różnych sposobów, pokolorować niczym Picasso aby na koniec je podliczyć.

Lekcja 11 Automatyczne tworzenie tabel - 19 listopad 2018 godzina 21:00 

Dla tych dla których każda minuta jest cenna ciekawym tematem będzie automatyczne tworzenie tabel. Profesjonalną tabelę pełną fantastycznych niespodzianek zrobisz w jedną sekundę! Nie martwisz się o kolorowanie, tabela robi to automatycznie przy dopisywaniu w niej nowych pozycji. Tabele automatyczne to doskonale rozwiązanie do wykorzystania w formułach, po prostu w formule zamiast zaznaczać tabelę używasz jej nazwy i co najważniejsze w przeciwieństwie do tabel tworzonych ręcznie tutaj zawsze jest widoczny nagłówek a co za tym idzie nie będziesz musiał się już więcej zastanawiać którą dane do której komórki wpisać.

Lekcja 12 Przydatne wzory + Skróty klawiszowe 19 listopad 2018 godzina 21:00 

Jeżeli liczyć to tylko w Excelu. Aby usprawnić sobie te działania dowiadujemy się jak wykonać najpopularniejsze obliczenia w Excelu i to bez użycia kalkulatora ????. Warto dodać sobie tą lekcję do ulubionych.
Skróty klawiszowe czyli sposób na szybkie użycie funkcji Excela bez konieczności użycia myszki, szybka i precyzyjna alternatywa dla myszki. Omówienie najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych skrótów klawiszowych nie tylko w Excelu ale również w innych pogromach MS Office, które pozwolą na usprawnienie pracy w Excelu.

Lekcja 13 Przydatne wzory + Skróty klawiszowe 26 listopad 2018 godzina 21:00 

Jeżeli liczyć to tylko w Excelu. Aby usprawnić sobie te działania dowiadujemy się jak wykonać najpopularniejsze obliczenia w Excelu i to bez użycia kalkulatora ????. Warto dodać sobie tą lekcję do ulubionych.
Skróty klawiszowe czyli sposób na szybkie użycie funkcji Excela bez konieczności użycia myszki, szybka i precyzyjna alternatywa dla myszki. Omówienie najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych skrótów klawiszowych nie tylko w Excelu ale również w innych pogromach MS Office, które pozwolą na usprawnienie pracy w Excelu.

Lekcja 14 Drukowanie Obszar wydruku + ustawienia drukowania - 3 grudzień 2018 godzina 21:00 

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością.
Zaczynamy od ustawienia obszaru wydruku, czyli pokazujemy Excelowi co chcemy drukować.
Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Ustawienia drukowania, czyli ustawiamy parametry wydruków.

Lekcja 15 Drukowanie tytuły wydruków + nagłówki, stopki + marginesy - 10 grudzień 2018 godzina 21:00 

Jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz – na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Dzięki tytułom dodanych do wydruków każda strona będzie miała odpowiednie opisy wierszy i kolumn.
Jeżeli przy wydruku na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ta lekcja sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością. Jeżeli wydruk zasłania nagłówek, lu potrzebujesz więcej miejsca na marginesie wydruku, zainteresują cię ustawienia marginesów.

Lekcja 16 Funkcja Zamień- 28 grudzień 2018 godzina 21:00 

Zamień – Ctrl + H - szybkie wyszukiwanie danych w Excelu w celu ich zmiany. Poznasz sposoby zmieniania wartości komórek których najprawdopodobniej nie wykorzystywałeś. Dobra metoda na poprawienie błędów np. szybka zamiana w liczbach kropki na przecinek lub można zastosować tą funkcję w celu uzupełniania pustych komórek zerami tak aby Excel mógł poprawnie wykonywać dla nas obliczenia.

Lekcja 17 Pasek stanu + Sortowanie- 4 styczeń 2019 godzina 21:00 

Pasek stanu – Nie zawsze aby cokolwiek policzyć w Excelu musisz używać formuł. Z pomocą przychodzi pasek stanu. Jest to doskonały sposób na szybkie podliczenie danych bez konieczności użycia formuł.
Posortowane dane w tabela wyglądają bardziej interesująco, możne też łatwiej je przeglądać. W tej części uczymy się jak sortować dane w tabelach rosnąco lub malejącą, wykorzystujemy możliwość sortowania wg kolorów. Sprawdzimy też, dlaczego nie należy niczego zaznaczać przed sortowaniem…

Lekcja 18 Formatowanie warunkowe- 7 styczeń 2019 godzina 21:00 

Formatowanie warunkowe – czyli zmiana wyglądu komórki ze względu na to co się w tej komórce znajdzie. Dowiadujemy się jak automatycznie zmienić format komórki, np. zmienić kolor komórki, jeżeli jej wartość będzie większa niż ustalona. Jest to doskonały sposób na automatyczne oznaczenie komórek których wartości spełniają określone kryteria.

Lekcja 19 Filtry liczb + filtry tekstu + filtry dat - 14 styczeń 2019 godzina 21:00 

Filtry, to dzięki nim widzimy w tabeli wyniki spełniające nasze kryteria wg ustawień filtrów. W tej lekcji poznajemy działanie filtrów liczbowych, dowiemy się jak właściwie ustawiać parametry filtrowania, jak poruszać się w oknie filtrów.
Popularne filtrowanie pozwalające pokazać teksty spełniające nasze warunki. Będziemy filtrować tabelę szukając wyników w komórkach zaczynających się na wskazane określenie, zadziwiające tekst, sprawdzimy też kilka wariantów wyszukiwania w tabeli lub kolumnie.
Kolejny rodzaj filtracji umożliwiający filtrowanie tabel wg dat. Testujemy ustawienia filtrów dat, sprawdzamy dlaczego zamiast filtrów dat pojawiają się filtry tekstów.

Lekcja 20 Podliczanie filtrowanych tabel - 21 styczeń 2019 godzina 21:00 

Jeżeli już wszystko mamy przefiltrowane tak jak chcemy, często musimy też podliczyć efekty działania filtrów. Sprawdzimy jak właściwie podliczać filtrowane tabele. Będziemy też uczyć się, jak filtrować tabele wg kryteriów których nie ma w tabeli. Sprawdzimy też, czy są różnice pomiędzy filtrowaniem a ręcznym ukrywanie wierszy.

Lekcja 21 Widok - 21 styczeń 2019 godzina 21:00 

Jeżeli tabela nie mieści się na ekranie, podczas przewijania jej nie widzimy opisów wierszy i kolumn.W tej lekcji dowiadujemy się jak podczas przewijania takiej tabeli zawsze widzieć opisy wierszy i kolumn. Poznajemy zasady działania tego widoku. Widok podobny do blokady okna, mający jednak nieco inne możliwości. Pozwala przeglądać dwa lub cztery obszary tej samej tabeli jednocześnie.
Co zrobić, jeżeli chcemy otworzyć kilka razy ten sam plik Excela. Odpowiedź – nie da się, Excel nie zrobi nic lub wyświetli komunikat, że plik jest już otwarty i jeżeli chcemy go otworzyć utracimy niezapisane dane. Rozwiązaniem tej sytuacji jest włączenie nowego okna pliku Excela. Proste narzędzie, dzięki któremu możemy pracować jednocześnie na oknach tego samego pliku.
Jeżeli brakuje Ci miejsca na ekranie, lub jeżeli chcesz użyć niestandardowego wyglądu okna Excela, możesz za pomocą kliku kliknięć wykorzystać cały ekran do pracy – możesz ukryć pasek formuły, linie siatki, nagłówki wierszy i kolumn, nawet całą wstążkę narzędziową. Uczymy się ja kto zrobić sprawnie, jak pracować na ukrytych elementach okna.

Lekcja 22 Tworzenie i grupowanie arkuszy + linkowanie wartości komórek + kopiowanie przenoszenie arkuszy- 4 luty 2019 godzina 21:00 

Masz czasami w Excelu sytuację, kiedy musisz w wielu arkuszach wykonywać te same czynności? Tworzyć tabele, formatować je, dokonywać tych samych obliczeń? Wykorzystując grupowanie arkuszy możesz działać jednocześnie na wielu arkuszach, tak jak byś użył do pracy kalki. Cokolwiek zrobisz w jednym arkuszu, wykonujesz we wszystkich zgrupowanych. Tutaj uczymy się grupowania arkuszy, wykorzystywania tego narzędzia w praktyce.
Co zrobić, jeżeli w pliku Excela mamy kilka arkuszy z tabelami i zależy nam na tym aby te tabele były ze sobą połączone, np. pobierały dane miedzy sobą, przeliczały się lub chcemy zgromadzić wybrane wartości z kilku tabel w jednej. Z pomocą przychodzi nam linkowanie. W tej lekcji sprawdzimy jak połączyć tabele z kilku arkuszy między sobą, jak przeliczać tabele z kilku arkuszy w jednym miejscu.
Ćwiczymy użycie narzędzi, które umożliwiają szybkie śledzenie przepływu danych pomiędzy arkuszami. Będziemy sprawdzać skąd są pobierane dane w komórkach, dokąd są wysyłane z komórki, dowiemy się jak sprawdzić, czy możemy bezpiecznie usunąć tabelę bez ryzyka zmiany obliczeń.

Lekcja 23 Przydatne narzędzia- 11 luty 2019 godzina 21:00 

Ćwiczymy użycie narzędzi, które umożliwiają szybkie śledzenie przepływu danych pomiędzy arkuszami. Będziemy sprawdzać skąd są pobierane dane w komórkach, dokąd są wysyłane z komórki, dowiemy się jak sprawdzić, czy możemy bezpiecznie usunąć tabelę bez ryzyka zmiany obliczeń.

Lekcja 24 Wstawianie wykresów- 18 luty 2019 godzina 21:00 

Wstawianie wykresów w Excelu jest bardzo proste, wystarczą trzy kliknięcia myszą. Uczymy się jak wybrać odpowiedni typ wykresu, jak zmieniać jego wygląd, jak szybko dodawać elementy wykresu – legendę, tytuły osi, wykresu, etykiety.

Lekcja 25 Kopiowanie wykresów- 25 luty 2019 godzina 21:00 

Jeżeli w dokumencie musimy wstawić kilka wykresów tego samego typu, zwłaszcza jeżeli dokonaliśmy w nim zmian – zmieniliśmy wygląd, dodaliśmy logo, możemy to usprawnić kopiując go, wstawiając i „podpinając” do kolejnej tabeli. W tej części dowiemy się jak to zrobić szybko i jak wykorzystać taki wykres w przyszłości w innych dokumentach - zapiszemy go jako szablon.

Lekcja 26 Wykresy kombi- 4 marzec 2019 godzina 21:00 

Jeżeli wstawimy wykres z tabeli, w której mamy wartość w różnych skalach, np. w dziesiątkach i milionach to musimy użyć wykresu kombi. „Zwykły” wykres pokaże tylko wartości w milionach, te które są w dziesiątkach nie będą widoczne. W lekcji sprawdzamy jak właściwie użyć wykresu kombi, jak go prawidłowo skonfigurować.

Lekcja 27 Formatowanie wykresów- 4 marzec 2019 godzina 21:00 

Wstawienie wykresu to jedno, automat wykona większość pracy za nas, ale nie zrobi wszystkiego. W tej lekcji będziemy się uczyć jak „dopieścić” nasz wykres. Będziemy zmieniać granice na osiach, zmieniać jednostki w jakich wyświetlane są liczby na osiach, nauczymy się umieszczać na wykresie dodatkowe opisy.

Lekcja 28 Wykresy kołowe + puste komórki na wykresach - 18 marzec 2019 godzina 21:00 

Idealny wykres, aby przedstawić udziały lub proporcje w opisywanej grupie, np. udziały w rynku, podział kosztów. Dowiadujemy się co potrafią a czego nie potrafią wykresy kołowe, jak ich użyć we właściwy sposób.
Czasami zdarza się, że w tabeli, z której robimy wykres znajdują się puste komórki. Wykresy potrafią w różny sposób przedstawić taką sytuację, np. jako odstęp, czyli przerwa w wykresie, jako zero lub połączyć punkty wykresu tak aby uzupełnić wykresem pustą komórkę. Sposoby ustawień pokazywania pustej komórki są omawiane właśnie w tej lekcji.

terminy kursów

SALE SZKOLENIOWE