PROGRAM SZKOLENIA - CZEGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYĆ!

PIERWSZY DZIEŃ:

Jest to dzień w którym dowiesz się jak właściwie wprowadzać informacje do Excela, przećwiczysz sposoby właściwego usuwania tych danych. Sprawdzimy jak właściwie zaznaczać i kopiować tabele lub wybrane komórki. Bez tej wiedzy będzie nam Ciężko prawidłowo pracować w Excelu tak aby zawsze wszystko działało jak należy.

DRUGI DZIEŃ:

Jedno z tych zadań Excela z którym często są problemy to drukowanie. Teraz będzie szybkie i sprawne, wydrukujesz to co chcesz. Przetestujemy co zrobić jeśli mamy duuużą tabelę która nie mieści się na stronie, jak właściwie ją podzielić na kilka stron, jak na wydruku nadać odpowiednie opisy wierszy i kolumn tabeli.
Stopki, nagłówki, numeracja stron również nie będą już tajemnicą.
Blokowanie okna - ta funkcja pozwoli przeglądać tabele tak aby zawsze podczas ich przewijania były widoczne opisy wierszy i kolumn. Wyobraź sobie tabelę która ma pięćset wierszy, jesteś na jej dole i musisz do niej wpisać dane. Jeżeli nie widzisz opisów kolumn jest duże prawdopodobieństwo błędnego ich wpisania. Dowiesz się też jak otworzyć kila razy ten sam plik Excela, jak go przeglądać jednocześnie w kilku oknach na ekranie.
Tego dnia zapoznacie się również z funkcją znajdź – zamień, która w szybki sposób umożliwia podmianę wartości komórek, wyszukiwać teksty i wartość i w arkuszu i skoroszycie. Możemy też w prosty sposób wypełnić puste komórki w tabeli zerami, zamienić kropki na przecinki w liczbach. To tylko kilka możliwość wykorzystania funkcji znajdź zamień w Szkole Excela.
Dowiesz się oraz przećwiczysz wiele innych opcji oraz poznasz zaawansowane opcje funkcji znajdź zamień, np. wg kolorów komórek.

TRZECI DZIEŃ:

Poznasz sposoby na szybkie podliczanie i analizowanie zawartości komórek wykorzystując możliwości paska stanu a dzięki poznaniu przygotowanych skrótów klawiszowych wykonywanie wielu czynności w Excelu przebiegnie szybko i sprawnie. Po ich poznaniu myszka nie będzie już tak często używana do pracy, po prostu skróty klawiszowe są bardzo szybkie i precyzyjne w swym działaniu.
Zaznaczanie, kopiowanie, przechodzenie pomiędzy programami, to tylko niektóre z możliwości jakie dają właśnie skróty klawiszowe.
Dowiesz się jak wykorzystać w Excelu pracę na wielu arkuszach tak aby dane na nich zapisane mogły „przechodzić” z arkusza do arkusza. Dowiesz się jak sprawdzić skąd lub dokąd wartości komórki są pobierane lub wysyłane, czyli użycie poprzedników i zależności. Będziemy też uczyć się pracy na wielu arkuszach jednocześnie za pomocą grupowania arkuszy.
Na koniec przeliczymy wartości z użyciem przydatnych wzorów.

CZWARTY DZIEŃ:

Sprawdzisz na czym polega formatowanie warunkowe, czyli automatyczne zmienianie wyglądu komórki. Funkcja przydatna do porównywania zawartości kolumn, lub jeżeli chcesz aby komórki które osiągnęły odpowiednią wartość automatycznie się kolorowały.
Przećwiczymy też ciekawe sposoby filtrowania danych na różne sposoby, sprawdzimy jak takie dane podliczyć tak aby liczone było tylko to co widać po filtrowaniu i wreszcie na końcu przedstawić wartości obliczeń na wykresie. Wykresy oczywiście w wielu wariantach.

PIĄTY DZIEŃ:

Takie funkcje jak dziś, dni robocze, suma warunków, zaokrąglanie i inne pozwolą wykonać wiele nietypowych zadań w Excelu, np. obliczać terminy, prawidłowo zaokrąglać liczby (zaokrąglanie za pomocą zmniejszania ilości miejsc po przecinku to nie zaokrąglanie), sumować wartości dla wybranych pozycji w tabeli, która występuje w niej wiele razy. Są to funkcje przydatne w księgowości logistyce i nie tylko.
Dowiadujemy się również jak pozbyć się duplikatów danych, oraz jak kontrolować co i jak wpisujemy w komórki, np. ustaloną treść wybieraną z rozwijanej listy, określać długość wpisywanego tekstu lub określać zakres wpisywanych dat.

SZÓSTY DZIEŃ:

Tu zaczynają się funkcje bardziej zaawansowane których znajomości jest mile widziana przez większość pracodawców a zaczynamy od funkcji logicznych – lub, oraz, jeżeli, jeżeli błąd. Proste formuły umożliwiające stosowanie w obliczeniach warunków dla których obliczenie jest dokonywane.
Zagnieżdżanie funkcji to kolejna ciekawa funkcja dzięki której połączymy formuły z kilku komórek w jedną formułę. Czasami aby uzyskać wynik dokonujemy obliczeń w kilku komórkach. Aby pozbyć się tych komórek z pośrednimi obliczeniami, możemy użyć właśnie zagnieżdżania formuł i wszystko obliczyć w jednej komórce.
Jeżeli chcesz chronić zawartość komórek lub skoroszytu, w tym dniu dowiesz się też jak to zrobić za pomocą hasła. Hasło uniemożliwi otwarcie pliku lub dokonanie w nim przypadkowych zmian.
Poznamy metody śledzenia zmian wprowadzonych w plikach Excela, jak je akceptować lub odrzucić. Śledzenie zmian to również zabawa w detektywa – będziesz wiedział kto co i kiedy zrobił w pliku Excela.

SIÓDMY DZIEŃ:

Będzie to dzień wyszukiwania, zarówno pionowego jak i poziomego. Użyjemy oczywiście w tym celu funkcji wyszukaj pionowo i poziomo. Funkcje sprawdzają się doskonale tam gdzie musimy pobrać dane wg kilku kryteriów, np. jeżeli masz listę, która składa się np. z kilkuset pozycji a ty musisz zaktualizować całość lub część z nich wg otrzymanej aktualizacji te funkcje zrobią to za ciebie błyskawicznie.
Druga cześć szkolenia poświęcona będzie funkcją tekstowym. Dzięki nim poprawisz pisownię w komórkach, np., napiszesz wszystko wielkimi, małymi literami lub każdy wyraz z wielkiej litery. Nauczysz się też dzielić tekst na fragmenty, wyciągać z tekstu interesujący cię część, np. z kodu pobierzesz tylko to co cię interesuje a potem jak połączyć zawartość z kilku komórek w jedną komórkę.
Sprawdzimy też jak szybko importować dane z plików tekstowych, a nawet jak uratować błędnie zapisane w Excelu daty.

ÓSMY DZIEŃ:

W tym dniu poznasz jeden z ciekawszych tematów związanych z Excelem – Tabele Przestawne. Ich znajomość i biegłe posługiwanie się nimi jest mile widziane przez każdego pracodawcę. Dowiesz się jak sprawnie stworzyć odpowiedni raport, jak go przedstawić w ciekawy sposób, jak utworzyć na podstawie tabeli przestawnej wykres przestawny. Na zakończenie poznasz podstawy makr – czym są do czego służą, poznamy też sposób ich tworzenia. Każdy może stworzyć makro bez konieczności znajomości programowania.
Zakończenie nauki w Szkole Excela to wręczenie certyfikatów jej ukończenia połączone z symboliczną lampką szampana, oczywiście bezalkoholowego ?. 

 

 

 

SALE SZKOLENIOWE